waga robocza | 6,28 t |
moc silnika | 74,3 KM / 55,4 kW |
pojemność łyżki | 1,1 - 1,8 m³ |
obciążenie na wprost | 4419 kg |
obciążenie przy pełnym skręcie | 3902 kg |
statyczne obciążenie na wprost i przy skręcie | 3481 kg |
Ładowarka przegubowa ATLAS Weycor AR480 to doskonałe maszyny do prac drogowych i ziemnych, w sektorze rolniczym, w przeładunku materiałów i w recyklingu, a także przy architekturze krajobrazu.
Ładowarki Weycor są niezwykle wydajne przy bardzo kompaktowych rozmiarach, dlatego zapewniają maksymalną moc nawet na wąskich placach budowy.
Na rynku europejskim i polskim pracują już od 50 lat, a ich popularność z roku na rok rośnie coraz bardziej.
Model ATLAS Weycor 480AR cechuje się niskoemisyjnym silnikiem o mocy 74,3 KM i łatwą konserwacją. Wysoki komfort pracy i dobrą widoczność w przestrzeni roboczej zapewnia nowa, przestronna kabina z wygodnym fotelem dla operatora. Ergonomiczne rozmieszczenie elementów sterujących sprawia, że praca jest łatwa i przyjemna, a czas pracy mija niezwykle szybko.
W ładowarce przegubowej ATLAS Weycor AR480 wysięgnik jest zwężony ku górze, dzięki czemu widoczność na obszar roboczy i osprzęt jest bardzo duża, co zapewnia bezpieczeństwo i wygodę pracy.
Obecnie ładowarki czołowe w połączeniu z koparkami gąsienicowymi stanowią najbardziej popularny sprzęt używany przez firmy budowlane. Ładowarki przegubowe pojawiają się na niemal każdej budowie, gdzie pełnią istotną rolę. Dzięki takiemu sprzętowi możliwe jest przeprowadzenie robót ziemnych i budowlanych.
Jak wygląda ładowarka czołowa?
ładowarka przegubowa to bardzo charakterystyczna maszyna posiadająca z przodu ramię, które utrzymuje na końcu szeroką łyżkę do nabierania:
Dodatkowo ładowarka umożliwia transport większych obiektów jak ciężkie elementy betonowe, duże kamienie czy głazy i inne.
Główną cechą różniącą ładowarki jest ich budowa, czyli konstrukcja i budowa podwozia. Z tego powodu wyróżnia się ładowarki:
Ładowarki przegubowe zwykle posiadają dwie osie i cztery duże koła, co pozwala maszynie poruszać się. z kolei ładowarka gąsienicowa wyposażona jest w podwozie gąsienicowe(inny rodzaj konstrukcji układu jezdnego), który pozwala na wykorzystanie ich w kamieniołomach i innych miejscach (w których poruszanie się ciągnika na kołach byłoby niemożliwe). Natomiast gąsienice stalowe umożliwiają pokonywanie dużych nachyleń terenu bez większego problemu. Oczywiście wyposażeniem ładowarek jest łyżka, której zadaniem jest wybranie materiału przeznaczonego do transportu lub przesypania. Działanie łyżki jest oparte na wysięgniku z układem podnoszenia. Posiada również lemiesze, czyli elementy przymocowane do spodu łyżki, które są wzmocnione i utwardzone, gdyż mają kontakt z nabieranym materiałem. Z kolei kabina służy do sterowania ładowarką przez człowieka w sposób wygodny. W kabinie zazwyczaj znajdują się:
Jednocześnie kabina jest zamknięta, co chroni operatora przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. ładowarka gąsienicowa jest dodatkowo wyposażona w elementy budujące stalowe gąsienice jak płytki jezdne, rolki jezdne, łańcuchy, koła napędowe, koła napinające czy rolki podtrzymujące. Warto pamiętać, że duże ładowarki zaspokajają potrzeby w takich miejscach jak:
Sprawdzają się także w miejscach, gdzie konieczne jest spełnienie wymagań co do wydajności i ekonomiki eksploatacji.
Według przedstawicieli firmy wyprodukowane przez nich maszyny są wynikiem pasji. Dodatkowo maszyny marki Atlas mogą pochwalić się niską emisją(gdyż przebija wymagania ustaw w zakresie emisji spalin jak ładowarka czołowa AR 480). Zaletą jest także efektywność uzyskana dzięki większej mocy przy mniejszym zużyciu oraz ewolucyjność osiągnięta poprzez rozwiązania zoptymalizowane, które zostały dopracowane w najmniejszym szczególe. Firma Atlas jest znana ze sprawdzonej kinematyki, która charakteryzuje się dużą siłą wyrywającą, ale też dobrą wysokością podnoszenia. Widoczność zamontowanego narzędzia umożliwia zwężające się ku górze ramię ładujące. Dodatkowo zastosowanie technologii silników Deutz nie wymaga dodatkowej konserwacji, co likwiduje potrzebę wymianę filtrów spalin. Natomiast dzięki szybkozłączu hydraulicznemu zmiana narzędzia jest możliwa w ciągu zaledwie kilku sekund. Z kolei przegubowy układ kierowniczy pozwala na poruszanie się w terenie i zachowanie stabilności. Pożądaną cechą jest również oddzielny hamulec hydrauliczny, który wyklucza niechciane użycie hamulca .
Ładowarka przegubowa Atlas AR 480 wśród oferowanych opcji technicznych zapewnia:
Walory techniczne ładowarki pozwalają na bezpieczną i wydajną pracę w komfortowych warunkach.
Ładowarka czołowa Atlas AR 480 to wysokiej jakości maszyna charakteryzująca się zróżnicowanym zastosowaniem. Wykorzystano w niej nowoczesny silnik 4-cylindrowy o pojemności 2924 ccm i mocy 72,5 koni mechanicznych. Jest to bardzo mocna jednostka napędowa, która ma możliwość skutecznego poradzenia sobie z wykonywaniem nawet bardzo trudnych zadań w zróżnicowanych warunkach. Maszyna ta została zaprojektowana i wyprodukowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i materiałów. Sprzęt ten świetnie nadaje się do wykonywania różnych prac ziemnych i drogowych oraz związanych z architekturą krajobrazu. Ze względu na swój kompaktowy rozmiar maszyna Atlas AR 480 doskonale radzi sobie z wykonywaniem różnych zadań na placach budowy charakteryzujących się wąską, ograniczoną przestrzenią. Konstrukcja tej maszyny oraz jej łyżki załadunkowej sprawia, że sprzęt ten radzi sobie również doskonale przy pracy w tartaku. Jego możliwości załadunkowe i przeładunkowe są bardzo duże, a oprócz tego solidna konstrukcja jest odporna na uszkodzenia spowodowane przez uderzenie drewnem, itp. Ładowarka czołowa Atlas AR 480 nadaje się również do użytkowania w sektorze rolniczym oraz w pracach związanych z recyklingiem czy też przeładunkiem różnych materiałów. Twórcy maszyny Atlas AR 480 w czasie projektowania i produkcji tego sprzętu, kładli nacisk na maksymalną sprawność i wydajność, stabilność, zwrotność, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu pracy. Efektem ich pracy jest ładowarka czołowa Atlas AR 480, która spełnia rygorystyczne wymagania jakościowe użytkowników.
Wysokiej jakości ładowarka przegubowa Atlas AR 480 to maszyna spełniająca nawet bardzo rygorystyczne wymagania klientów. Sprzęt ten posiada specjalną ochronę antykorozyjną, która pozwala na użytkowanie urządzenia nawet w przypadku kontaktu z solą (np. w porze zimowej). Specjalny lakier jest odporny na wiele niekorzystnych czynników. Jeśli mowa o trwałości i bezpieczeństwie to nie należy zapominać o praktycznym rozwiązaniu, jakim jest wykorzystanie zamków bezpieczeństwa działających w oparciu o siłowniki. Oprócz biegu drogowego, ładowarka Atlas AR 480 posiada funkcję biegu pełzającego, który umożliwia dokładne wykonywanie różnych prac, do których maszyna jest przeznaczona. W przypadku biegu drogowego, istnieje możliwość jazdy z prędkością do 40 km/h. Kabina operatora jest bardzo przestronna i wyposażona w wiele systemów kontroli parametrów eksploatacyjnych. Oprócz tego jest ona zgodna z aktualnymi normami z zakresu bezpieczeństwa i ergonomii oraz komfortu. Do innych istotnych zalet zalicza się dłuższe ramię kinematyki oraz specjalny, wygodny w obsłudze joystick umożliwiający sterowanie maszyną i jej funkcjonalnościami. Maszyna jest wyposażona w światło ostrzegawcze typu "kogut", dzięki któremu jest widoczna z daleka. Wygodne siedzenie kierowcy jest amortyzowane oraz ogrzewane. Jeśli mowa o zabezpieczeniach to bardzo istotnym rozwiązaniem jest immobilizer chroniący przed uruchomieniem maszyny przez nieupoważnione osoby.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie udzielimy szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty i usług.
Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Kwarcowa 3
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547
Nasz kontakt e-mail
info@atlas-poland.pl
serwis@atlas-poland.pl
czesci@atlas-poland.pl
najem@atlas-poland.pl
Centrala Rumia
+48 58 736 20 63
Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843
Copyright © 2018-2024 Atlas Poland - Polityka prywatności
created by WebProjekt - projektowanie stron intrenetoweych